Bailén podstrona109

Na drodze rozbudowy innowacyjnej firmy znajduje się szereg punktów, których osiągnięcie gwarantuje przejście na wyższy poziom rozwoju. Osiągnięcie ustalonych wcześniej w strategii punktów rozwoju zwiększa szansę na rozkwit przedsięwzięcia  i eskalację sukcesów w obszarach, na które firma postawiła

 

W jaki sposób pracujemy?

Metoda tworzenia strategii innowacji w ramach realizacji usługi doradczej została oparta głównie na narzędziach myślowych http://guillemferran.com/?papik=chicos-solteros-isla-de-las-tentaciones&d27=87 Teorii Ograniczeń (TO), która jest jedną z teorii zarządzania przedsiębiorstwem. Jej autorem jest dr Eliyahu Goldratt, który zapoczątkował trwający do dziś proces rosnącej popularności opracowanej przez siebie metodyki w 1984 roku wydaniem książki pt.: „Cel. Doskonałość w produkcji”.

Teoria Ograniczeń jest metodą nastawioną na ciągły, dobrze zaplanowany rozwój organizacji, który jest narzędziem do maksymalizacji zysku firmy teraz i w przyszłości. Jej wyróżnikiem w stosunku do innych metod, skupiających się na jednym lub kilku wybranych obszarach działalności, jest holistyczne podejście do zarządzania firmą.

Narzędzia Myślowe TO pokazują w sposób graficzny i całościowy proces opracowania strategii oparty na logice przyczynowo-skutkowej.

Wybór Narzędzi Myślowych TO spowodowany jest możliwością kompleksowego oraz szybkiego przygotowania strategii, a także łatwego monitorowania postępu jej realizacji oraz wprowadzania ewentualnych zmian.

Co otrzymasz po zakończeniu pracy?

Produktem finalnym realizacji usługi doradczej będzie opracowana strategia wdrożenia innowacji w firmie zawierająca następujące elementy:

  1. audyt przedsiębiorstwa i jego innowacyjność
  2. wyznaczone cel główny i cele pośrednie – mapa celów szczegółowych
  3. diagnozę stanu obecnego firmy – drzewo stanu obecnego
  4. identyfikację i testowanie potencjalnych działań strategii w obszarze rozwoju innowacji – drzewo stanu przyszłego
  5. plan projektu(ów) wdrażającego(ych) zmiany w obszarze innowacyjności w firmie w dłuższej perspektywie czasowej
Skontaktuj się z Nami!

Jeśli masz jakieś pytanie - nie zwlekaj! Napisz do Nas wiadomość, a my odpowiemy w ciągu trzech godzin.

Start typing and press Enter to search